تلگرام در حال کار بر روی قابلیت workmode می‌باشد

تلگرام ثابت کرده در توسعه‌ی خود از هیچ ابزاری کوتاهی نمی‌کند و سعی دارد با پاسخگویی به تمام نیازهای کاربران، خود را به تنها انتخاب کاربران برای ارتباطات روزمره تبدیل کند. از شایعاتی در خصوص اضافه شدن تماس صوتی و تصویری گرفته تا قابلیت مخفی به نام WorkMode که  با یک ترفند کوچک در تلگرام دسکتاپ ورژن 1 به بعد قابل فعال شدن است.

اما چرا تلگرام باید این قابلیت را بصورت مخفی در نرم افزار دسکتاپ خود جای دهد؟

پاسخ به این سوال سادست این شرکت هنوز در حال توسعه‌ی این قابلیت است و فعلا ترجیح می دهد با استفاده قشر کوچکی که از این قابلیت استفاده می‌کنند، هم استقبال کاربران و هم مشکلات و موانع سر راه را بررسی کند. اگر به خاطر داشته باشید گوگل در این زمینه ید طولانی دارد و در موارد مختلف قابلیت‌هایی مخفی به سرویس‌هایش اضافه کرده بود، برای مثال می‌توان به قابلیت ذخیره‌ی نقشه برای استفاده آفلاین در اپلیکیشن  نقشه گوگل اشاره کرد که مدت‌ها بصورت مخفی وجود داشت و با وارد کردن ok maps در نوار جستجو نقشه را بصورت آفلاین ذخیره می‌کرد.

Workmode دقیقا چه کار می‌کند؟

این قابلیت تمامی گروه‌های که بصورت بی صدا در آمده‌اند را بطور موقت مخفی نگه می‌دارد تا اعلانات این گروه‌ها باعث بر هم خوردن تمرکز فرد نشود.

چگونه این قابلیت استفاده کنیم؟

این کار بسیار ساده است، به قسمت تنظیمات یا Settings بروید و در آن جا بدون اینکه، روی چیزی کلیک کنید عبارت ” workmode ” را تایپ کنید. با پیغامی مانند تصویر زیر مواجه می‌شوید.

workmode تلگرام
فعال کردن قابلیت workmode با کلیک بر روی ok

بعد از کلیک بر روی گزینه OK تلگرام شما یکبار ریستارت می‌شود و در به محض راه اندازی تلگرام در بخش سمت چپ تلگرام با گزینه ای که به صورت پایین آن را مشخص کرده‌ایم روبرو می شوید.

مخفی کردن چت‌های ساکت شده
مخفی کردن چت‌های ساکت شده

حالا اگر بخواهید چت های خاموش خود را پنهان کنید کافی است روی آن کلیک کنید. بعد از این کار، تلگرام شما به صورت زیر نمایش داده می شود:

مخفی شدن چت‌های ساکت شده
مخفی شدن چت‌های ساکت شده

عکس بالا به معنای ساکت بودن 128 کانال و چت مختلف است. اگر می خواهید آنها دوباره نمایش پیدا کنند کافی است روی دکمه show all chats کلیک کنید. در نظر داشته باشید که این حالت، تغییری در وضعیت نمایش چت‌های شما در گوشی تلفن همراه شما ندارد.

برای باز گرداندن تلگرام خود به حالت اول کافی است به مانند مراحل فعال کردن،  به قسمت تنظیمات یا Settings بروید و در آن جا بدون اینکه، روی چیزی کلیک کنید عبارت ” workmode ” را تایپ کنید. پیغامی مبنی بر غیر فعال کردن حالت workmode مشاهده می‌کنید که با کلیک بر روی ok تلگرام شما به حالت اول باز می گردد.

 

پاسخ خود را بنویسید

لطفا نظر خود را بنویسید
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید